Yurtdışı Yabancı Dil Okulları Arasında Nasıl Seçim Yapılır?

  Yurtdışı Yabancı Dil Okulları Arasında Nasıl Seçim Yapılır?

  Program Seçim İpuçları

  Flashcard ezberlemek ve boşuna eski cümleleri öğrenmekten bıktınız mı? Dil öğrenmeyi seviyor ancak sürekli sallanıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz? Eğer bir kez daha aynı yerde oturmak zorunda kalırsan çığlık atacak mısın? Endişelenme, hepimiz oradaydık. Sorunlarınıza sadece tek bir mantıklı çözüm var “yurtdışındaki dili araştırın!”

  Doğru dil okulunu seçin, gerisi gelecektir.

  Mevcut seçeneklerin çokluğu ve bir araya gelmesi gereken diğer ayrıntılar göz önüne alındığında, yurtdışındaki yabancı dil okullarına kaydolmak göz korkutucu olabilir. Özellikle ilk kez seyahat edenler için muhtemelen nereden başlayacağınızı merak ediyorsunuzdur. Farklı bir dilde biriyle başarılı bir şekilde iletişim kurabilmekten daha ödüllendirici bir şey yoktur.

  Yabancı dil okulları arasında seçim yapmak için 4 adım

  1. Hedeflerinizi Belirleyin

  Yurtdışındaki yabancı dil okullarını arayan çoğu insan aynı amacı paylaşır: başka bir dilde akıcı olmak. Fantastique! Yine de, daha kişisel ve profesyonel hedeflerinizin bazıları nelerdir? Belki de daha bağımsız ve sorumlu olmak istersiniz ve rahatlık alanınızın dışına çıkmanın yardımcı olacağını düşünüyorsunuz. Belki de zaten çok bağımsız ve kendi kendine yetiyorsunuz ve sadece başka bir dil öğrenirken seyahat etmeye ve harika maceralara odaklanmak istiyorsunuz. Hedefleriniz ne olursa olsun, bir program seçmeden önce bir yere not aldıklarınızdan emin olun, böylece hayal kırıklığına uğramazsınız!

  1. Program Türüne Karar Verin

  Mevcut yabancı dil okulları ve programları türleri söz konusu olduğunda seçenekler sınırsızdır. Bir dili öğrenmenin yanlış bir yolu yoktur (sadece ana dilinizi konuşmuyorsanız ve neden hiçbir şey öğrenmediğinizi merak etmiyorsanız), bu nedenle araştırmanız yapın ve hedeflerinize, programınıza, yaşam tarzınıza ve finansal durumunuza göre bir program ve dil okulunu seçin

  Yurt dışında okumak

  Çoğu dil öğrenicisi, bir yaz, dönem veya yıl boyunca yurtdışında eğitim programına katılma yolunu kullanır. Sınıflar ve sizin için hâlihazırda oluşturulmuş bir aile yanında konaklama ile bir program yapmak, birçok faydaya sahiptir, ayrıca aynı yaş grubunda öğrencilerle beraber olmak anında destek sistemi (ve yerleşik seyahat arkadaşları) anlamına gelir. Yurtdışında eğitim programları arasında bile bir ton varyasyon var, bu yüzden hedefleriniz için doğru olanı seçin. Bazıları öğrencilerin doğrudan üniversiteye kaydolmasına izin verirken, diğerleri sadece yabancı öğrencilere öğretilen dil sınıflarını belirler, bu nedenle hangi dili daha iyi öğrenmenize ve kendinizi geliştirmeye izin vereceğini düşündüğünüz türü seçin.

  Özel Dil Okulu

  Bir başka popüler seçenek de doğrudan özel bir dil okulunda ders almaktır. Dünyadaki çoğu şehir yabancı dil okullarıyla doludur ve yerel dilde az ya da çok dil kursları vermeye odaklanmaktadır. Akıcılık burada oyunun adıdır, bu yüzden her gün sınıfta birkaç saat dilbilgisini ve kelime haznesini delip geçmeye hazır olun. Çoğu zaman, ödediğiniz tek şey sınıfların, bu yüzden bu rota çok daha ucuz olabilir ve sonunda daha akıcı hale gelirsiniz.

  1. Konumu Seçin

  Şimdi eğlenceli kısmı! Dünyanın neresine gideceksin? Belirli diller için seçenekler oldukça sınırlı olabilir Norveççe öğrenmek için Norveç dışında hiçbir yere gitmezdiniz, değil mi? Bununla birlikte, çoğu dil için nereye gideceğiniz ve ne kadar kalacağınız konusunda tonlarca seçeneğiniz olacaktır. İspanyolca gibi popüler bir dil öğrenmeye çalışıyorsanız, hedeflerinizin ne olduğunu ve hangi bölgeyi seçmenin sizi en iyi şekilde geliştirmeye yardımcı olacağını düşünün. İspanya ile hemen hemen tüm Orta ve Güney Amerika arasında seçim yaptığınızda, seçici olun!

  Aynı anda bu sınırın dışında düşünmekten korkmayın … Fransa’nın Fransızca’nın geldiği yer olduğu ve çoğu kişi için tercih edilen seçim, onu öğrenmek için tek yer olduğu anlamına gelmez! Genellikle biraz daha az belirgin bir ülke seçmek size daha iyi bir dil öğrenme fırsatı verecektir ve çoğu zaman denemeden üçüncü veya dördüncü bir dil seçmenize izin verir! İsviçre’yi seçip aynı anda İtalyanca, Almanca, Fransızca ve Romanca eğitimi alabileceğinizden İtalyanca öğrenmek için neden İtalya’ya seçesiniz ki?

  1. Süre ve Maliyet

  Yurtdışında yabancı dil öğrenmek söz konusu olduğunda, tek bir tavsiyemiz var: olabildiğince uzun kalmak. Bize güvenin. Sadece ev sahibi ülkenize aşık olduğunuzdan ve asla ayrılmak istemediğinizden emin değilseniz, aynı zamanda gerçekten bir dil öğrenmek istiyorsanız, kendinize zaman vermelisiniz. Roma bir günde inşa edilmedi ve İtalyan dilinin de yayılması hemen olmadı! Bir hafta, hatta bir ay dil öğrenimi söz konusu olduğunda bunu yetmeyecektir. (bir şey her zaman hiçbir şeyden daha iyi olsa da), bu yüzden bir dönem veya yıl için gitme seçeneğiniz varsa, bunu yapın.

  Daha uzun süre kalmakla birlikte gelen fiyat avantajları da vardır! Neden bir dönem boyunca kalmak için biraz daha fazla ödeme yapabileceğiniz iki hafta boyunca bir dil okulunda okumak için birkaç bin dolar ödeyesiniz ki? Bir dönemden bir yıla geçtiğinizde önemli fiyat aralıkları ortaya çıkabilir. Araştırmanızı yapın ve gerçekten neye değer olduğunu hesaplayın!

  Anlamlı yolculuk söz konusu olduğunda yaygın bir söz vardır: “Tüm programlar eşit yaratılmaz.” Bu özellikle yurtdışındaki yabancı dil okulları için geçerlidir ve programınızı seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç kırmızıçizgi vardır;

  Maliyet. Program bölgedeki diğer programlardan çok daha pahalı ve nedenini anlayamıyorsunuz? Süslü web siteleri / Instagram hesapları ve en üst düzey referanslar tarafından kandırılmayın – bu şirketler genellikle sadece yabancıların veya araştırmalarını iyi yapmayan ilk kez seyahat edenlerin kârından yararlanmak ister. Bir dil okulunun, hatta tam bir yurtdışı eğitim programının maliyeti, çok abartı olmamalıdır. skydive değil, okuma ve yazma öğrenmek için oradasınız!

  Zamanlama. Program, sınıf içi zamandan daha fazla sınıf dışı zaman içeriyor mu? Çoğu dil okulu ve çalışma programı, akıcı olmak istiyorsanız müthiş (ve gerekli!) müfredatta yerel topluluğa bir tür adaptasyon inşa edecektir. Ancak, bir program dilbilgisi öğrenmek yerine “geziler” ve “turlar” üzerine odaklanıyor gibi görünüyorsa, başka bir yere bakın. İki hafta boyunca yürüyüş yaparak ve sadece bir tur rehberini dinleyerek ana dilinizde akıcı olmayı bekleyemezsiniz, dilbilgisi dersleri olmadan da ikinci bir dil öğrenmeyi bekleyemezsiniz!

  Çevrimiçi diye bir şey yok. Gerçek olmayan bir varlığa para vermek istemiyorsanız, sağlıklı bir sosyal medya ve çevrimiçi içeriğin yanı sıra geçmiş katılımcılardan daha fazla geri bildirim ve yorum bulmak için çevrimiçi olarak biraz araştırmacı davranın.

  Sonunda, SİZİN için doğru yabancı dil okulunu seçin;

  Daha sonra, maceraya doğru ikinci dil öğrenmeye…

  Günün sonunda, bir dil öğrenmek için bir rota seçmek çok kişisel bir seçimdir, bu yüzden sizin için en iyi olacağını düşündüğünüzü seçin. Yurtdışında doğru dil okulunu seçmek tam bir bilim değildir, bu yüzden hepsini kendinize göre yorumlayın!

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir