IELTS Kursu Ankara

“IELTS KURSU ” Nedir?

IELTS Kursu Ankara,  Uluslararası Ingilizce Dil Yeterlilik Sınavı olan IELTS, British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklasa gelistirilen bir sınavdır. Bu sınav, egitim dili Ingilizce olan egitim kurumlarında egitim görmek veya bazı meslek kuruluslarında çalısmak isteyen kisilerin Ingilizce yeterliligini belirlemek amacıyla yapılır. IELTS, tüm ülkelerde uygulanan ve en çok tercih edilen dil sınavlarından biridir. IELTS dünya çapında, aralarında devlet, akademi ve istihdam kurumlarının da yer aldıgı 9 binden fazla kurum ve kurulus tarafından kabul edilmektedir.

“IELTS” Kursları Hakkında

IELTS kursları programlarını yalnızca IELTS egitimi veren ve akademik unvan sahibi yabancı egitmenlerden alırsınız. Kurumumuzda verilen IELTS kursu müfredatımız ve IELTS sınavına yönelik hazırlanan özgün programımızla ögrencilerimize verdigimiz sözlerin rahatlıkla arkasında durarak basarıyı garantiliyoruz. 120 saatlik programımız sonunda uygun sartlarda egitime baslamıs ögrenci gruplarında 6 ve üzeri puan alma oranı % 55 iken, programı düzenli takip edip sorumluluklarını tamamıyla yerine getiren kisilerde 6 ve üzeri puan almada % 75-80 basarı saglandıgı gözlemlenmistir. IELTS egitimi süresince Ögrencilerimiz, IELTS sınav formatıyla ve karsılasacagı IELTS soru tipleriyle tanısır, sınav süresini en iyi sekilde degerlendirebilmek adına IELTS soruları ve çözümleri hakkında bilgi sahibi olur ve IELTS sınavı stratejilerini ögrenir. Ayrıca kurumumuzda yapılan IELTS denemeleri sayesinde bu stratejileri pekistirme ve sınavlarda kullanarak puanındaki artısı gözlemleme sansı bulur. IELTS özel ders programlarımızda Yogunlastırılmıs gruplarımızda her gün 4 ders saatinden sınava kalan süre göz önünde bulundurularak haftada 3-5 güne kadar çıkabilmektedir. Özellikle son zamanlarda IELTS sınav içerigi geregi en fazla talep alan ve bizlerinde size gönül rahatlıgıyla önerecegi en güçlü tavsiye IELTS özel ders programlarından istifade etmenizdir.

“IELTS” Kimler Katılabilir, Ingilizce Seviyesi Ne Olmalıdır?

   IELTS sınavına egitim hayatlarına yurt dısında devam etmek isteyen veya Ingilizcenin geçerli oldugu kurumlarda kariyerlerine devam edecek olan kisiler katılabilir. Ayrıca ülkemizde üniversitelerin Ingilizce hazırlık sınıfı muafiyetinden yararlanmak isteyenler IELTS sınavına girebilir. IELTS sınavı, Ingiliz Konsoloslugunun belirledigi noktalarda ve daha önce www.ielts.org adresinde ilan edilen tarihlerde iki oturum olarak uygulanır. Sınav ücretini ilgili bankaya ödedikten sonra basvurunuzu online olarak yapabilirsiniz. Perfect English, sınava kayıt islemleri sırasında ögrencilerine yardımcı olmaktadır. IELTS sınavında 6,5 ve üzeri bir skor alabilmek adına sınavında basarı elde edebilmeniz için upper-intermediate seviyesini tamamlamıs veya advanced seviyesinde olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde genel Ingilizce programı tamamlanmadan, üstelik bireysel bir çalısma ile verim elde edilebilecek bir sınav degildir.

“IELTS” En Yüksek Ders Saati Garantisi!

IELTS kursları programlarımız Genel Toplamda 120 saatlik IELTS egitim saglamaktadır. 10-12 kisilik sınıflarda ders yaparak daha kaliteli ve verimli bir alanda hedeflediginiz skora ulasmanız çok kolay. Bunun için derslere devam konusunda hassas davranmanız ve derslere düzenli katılım göstererek sistemli çalısmanız olacaktır.

“IELTS” Sınav Süresi Ne Kadardır ve Geçerli Skor Nedir?

Okuma ve yazmaya ayrılan sürenin 60’ar dakika, dinlemeye ayrılan sürenin 30 dakika ve konusmaya ayrılan sürenin 11-14 dakika arasında oldugu IELTS sınav süresi toplamda 2 saat 45 dakikadır. IELTS için geçerli olan skor 6,5 puan ve üzeridir. Sistemli bir çalısmayla London Bridge kursiyerleri bu puan ve üzerindeki puanları basarıyla saglayabilmektedirler. IELTS sınavı sonuçları 2 yıl geçerliligini korumaktadır. Ayrıca yıl içerisinde dilediginiz kadar IELTS sınavına girebilir, dilediginiz sonuç belgesini (geçerlilik süresince) kullanabilirsiniz.

“IELTS” Sınavına Nasıl Basvurulur ve Sınavının Içerigi Nedir?

   IELTS tamamen kâgıt üzerinde uygulanan bir sınavdır. Bu sınav Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Writing (Yazma) ve Speaking (Konusma) olmak üzere 4 bölümden olusmaktadır.

  • Listening: Listening bölümünün süresi 30 dakikadır. Listening bölümü ortak sekilde yapılmaktadır. IELTS uluslararası bir sınav oldugundan pek çok aksan çesidi bulunabilmektedir. Dinleme sırasında talimatlar ve örnek sorular verilmektedir.
  • Reading: Reading bölümü toplam 60 dakikadan olusmaktadır. Metinler kitap, dergi ve gazete alıntılarıdır. Sorular çoktan seçmeli, tanımlayıcı bilgi, yazarın düsüncelerini tanımlama, baslık eslestirme, cümle tamamlama, özetleme, tablo tamamlama ve kısa cevaplar verme gibi pek çok çesitten olusmaktadır.
  • Writing: 2 görevden olusan bu bölümün toplam süresi 60 dakikadır. Bu essaylerin (deneme yazısı) ikisi de birbirinden bagımsız olarak uygulanmaktadır. Bu bölümde önemli olan verilen konunun iyi anlasılmıs olması, konunun açıkça anlatılması ve birden fazla destekleyici açıklama yapılmıs olmasıdır.
  • Speaking: Speaking bölümü bire bir mülakat seklinde yapılmaktadır. Speaking bölümünün toplam süresi 11-14 dakika arasında ayrı bir oturum seklinde düzenlenir. Birinci bölümde aday kendisine sorulan günlük sorulara cevap verir. Ikinci bölümde ise adaydan belirli bir konuda konusması istenir. Daha sonra da adayın bu konu hakkında kendisine yöneltilen sorulara cevap vermesi beklenir. Speaking bölümü test merkezine baglı olarak daha önce veya sonra yapılabilmektedir.
  • Kurslarımıza kayıt için acele edin. 1 Temmuz da başlıyoruz