TOEFL

“TOEFL” Nedir?

(Test of English as a Foreign Language, Türkçe: Yabancı Dil Olarak Ingilizce Sınavı) Merkezi ABD’de bulunan ETS kurulusu tarafından düzenlenen TOEFL, anadili Ingilizce olmayan kisilerin Ingilizce yeterliligini ölçen ve 165 ülkedeki 4500 yetkili sınav merkezinde yapılan akademik bir sınavdır.

“TOEFL” Kursları Hakkında

  LONDON BRIDGE TOEFL kursları hazırlık programlarında her biri akademik unvana sahip olan, yalnızca TOEFL kursu egitimi veren yabancı egitmen kadromuz ve tamamen TOEFL sınavı için hazırlanmıs özgün TOEFL programımızla ögrencilerimize verdigimiz sözleri yerine getirmekteyiz.
  London Bridge TOEFL egitimi süresince Ögrencilerimiz TOEFL sınav formatıyla ve karsılasacagı TOEFL soru tipleriyle tanısır, TOEFL sınav süresini en iyi sekilde degerlendirebilmek adına TOEFL soruları ve çözümleri hakkında bilgi sahibi olur ve stratejiler ögrenir. Ayrıca kurumumuzda yapılan TOEFL denemeleri sayesinde bu stratejileri pekistirme ve sınavlarda kullanarak puanındaki artısı gözlemleme sansı bulur.
  Toefl Sınavı Kursları ders vardiyaları Hafta içi aksam, Hafta sonu sabah ve Hafta sonu öglen’den olusmaktadır. Haftada 2 veya 4 gün üzerinden yapılan programlarımızda, Bir günde 4 ders saati verilmekte olup, Genellikle her ayın ilk haftası gruplarımız açılmaktadır. Ögrencilerimizi basarılı bir sonuca ulastırmak için Genel Toplamda 100-120 saatlik Toefl programları uygulamaktayız.
  TOEFL özel ders programlarımızda Yogunlastırılmıs gruplarımızda her gün 4 ders saatinden sınava kalan süre göz önünde bulundurularak haftada 3-5 güne kadar çıkabilmektedir. Özellikle son zamanlarda TOEFL sınav içerigi geregi en fazla talep alan ve bizlerinde size gönül rahatlıgıyla önerecegi en güçlü tavsiye TOEFL özel ders programlarından istifade etmenizdir.

“TOEFL ” Kimler Katılabilir, Ingilizce Seviyesi Ne Olmalıdır?

   Amerika Birlesik Devletleri basta olmak üzere, yurtdısı ve Türkiye’deki üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora egitimi almak isteyenler bu sınava katılmaktadırlar. Türkiye’deki egitim dili Ingilizce olan üniversitelerin hazırlık sınıfını atlayarak dogrudan lisans egitimine baslamak isteyenler ögrenciler de TOEFL sonucunu da kullanabilmektedirler.
   Bunların dısında, Türkiye’deki bazı kurum ve kurulusların personel alımı için gerekli gördükleri Ingilizce dil seviyesini belgelemek isteyenler veya bazı kurum ve kuruluslarda çalısıp yabancı dil tazminatı almak isteyenler de TOEFL sınavına katılabilirler. TOEFL sınavında basarı elde edebilmeniz için upper-intermediate seviyesini tamamlamıs veya advanced seviyesinde olmanız gerekmektedir.

“TOEFL ” En Yüksek Ders Saati Garantisi!

Genel Toplamda 120 saatlik Toefl kursları, deneyimli akademik kadrosuyla TOEFL egitimi verdigimiz için bizi tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

“TOEFL ” Ücretsiz Telafi Dersleri ve Yayın Seti

Ögrencilerimiz gerek duydukça haftanın belli günlerinde ve saatlerinde birebir telafi dersi alma sansına sahiptirler. Ayrıca TOEFL egitiminde ücretsiz olarak faydalanabileceginiz Online Egitim, Konusma Sınıfı aktiviteleriyle basarınızı arttıracaksınız. Toefl Egitim seti ögrencilerimize kurumumuz tarafından ücretsiz olarak verilmektedir. Bu vesileyle herhangi bir ek bir materyale gerek kalmayacaktır.

“TOEFL ” Sınav Süresi Ne Kadardır ve Geçerli Skor Nedir?

Bu sınavın süresi yaklasık 4 saat 30 dakikadır. TOEFL sınavları yıllar içinde farklı sekil ve farklı puanlama formatlarıyla uygulanmıstır. Bu sınavların sonuçlarında ortak bir yeterlilik kararı kabul edilmemesine karsın genel birtakım skor kabulleri olmustur. Bu skorlardan en ünlüsü ve günümüzde kabul gören tiplerinden birisi 550 puan skorudur. Bu skor TOEFL PBT sonucu olarak degerlendirilir. Bu skorun karsılastırılmasından yola çıkılarak TOEFL IBT’de ortalama skor 79 puan olarak kabul görmektedir. Sınav sonucu 2 yıl süreyle geçerlidir.

“TOEFL ” Sınavına Nasıl Basvurulur ve Sınavının Içerigi Nedir?

   TOEFL sınavlarının basvuruları internet üzerinden yapılır. TOEFL sınavını uygulayan kurumlar, sınava ev sahipligi yapmak dısında herhangi bir yetkiye sahip degillerdir. Sınav kayıtları www.ets.org/toefl adresinden yapılabilir. Kayıt islemlerinin resimli anlatımı için www.toefl.gen.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.


  • Reading (Okuma) Bölümü; Bu bölüm 60-100 dakika arasındadır. Bu bölümde süre metin parçalarının özelligine göre toplamda 60-100 dakika arasında degisebilir. En az 3 en çok 5 okuma parçası verilerek her birine ait 12 – 14 soru sorulur. Bu sorular hem okudugunu anlamayı hem de kelime bilgisini ölçer.
  • Listening (Dinleme) Bölümü; Bu bölüm 60-90 dakika arasındadır. Burada iki tip konusmayı dinleyip dinlenen konularla ilgili soruların cevaplandırılması istenmektedir. Katılımcılardan 4-6 adet konusmayı dinleyip, her birine ait 6 soruyu cevaplamaları istenir. Bu konusmalar genellikle bir üniversite hocasının 3-5 dakikalık herhangi bir konuda anlattıgı dersten alınmıstır. Diger bir soru tipinde de katılımcıların 2 ile 3 adet karsılıklı konusmayı dinleyerek her birine ait sorulan 5 soruyu yanıtlamaları gerekmektedir. Dinleme yapılırken not alınabilir.
  • Speaking (Konusma) Bölümü; Bu bölüm 20 dakikadır. Bu bölümde katılımcılar, her biri 45-60 saniye süren toplam 6 konusma yapmak zorundadır. Konusmalar karsılıklı sohbet seklinde degil, sorulan soruya verilen yanıtın 45 ila 60 saniye sürede bilgisayar tarafından kaydedilip, daha sonra degerlendirilmesi seklindedir. Katılımcılar bütün bu etkinlikler boyunca diledikleri kadar not alıp, konusmalarında kullanabilirler. Birinci bölümde; katılımcılardan bagımsız bir konu hakkında 15 saniyelik düsünme payından sonra 45 saniyelik bir konusma yapmaları beklenir. Bu tipte toplam 2 soru sorulur. Ikinci bölümde; katılımcılar önce 75-100 kelimelik bir okuma parçasını okuyup sonra 60-80 saniyelik aynı konuda bir konusmayı dinlerler. 30 saniyelik bir düsünme payından sonra, adaylar 60 saniyelik bir konusma yapmak zorundadırlar. Bu tipte toplam 2 soru sorulur. Üçüncü bölümde; katılımcılardan herhangi bir konudaki bir konusmayı dinleyip not almaları istenir. Sonrasında sorulan soruya 20 saniyelik düsünme payının ardından 60 saniyelik bir konusma yapması istenir. Bu tipte de toplam 2 soru vardır.
  • Writing (Yazma) Bölümü; Bu bölüm 50 dakikadır. Burada katılımcılardan iki adet kompozisyon yazmaları istenmektedir. Birinci bölümde; katılımcılardan 300 kelimelik bir okuma parçasını 3 dakikalık sürede okuyup not almaları istenir. Daha sonra okuma parçasıyla ilgili bir konuda 2 dakikalık bir konusma dinletilir ve katılımcılar istedikleri takdirde not alabilirler. Son olarak da katılımcılardan, okuyup dinledikleri konuda ortalama 200 kelimelik bir kompozisyon yazmaları istenir. Bu görev için verilen süre 20 dakikadır. Bu esnada okuma parçası ekrandan izlenebilmektedir. Ikinci bölümde; katılımcılardan verilen bir konuda en az 300 kelimelik bir kompozisyon yazmaları istenir. Verilen süre 30 dakikadır. Katılımcıların her iki kompozisyonu da bilgisayarda yazmaları zorunludur. Ancak istekleri dogrultusunda karalama defteri kullanabilirler.
  • Kurslarımıza kayıt için acele edin. 1 Temmuz da başlıyoruz