Toefl Eğitimi
              TOEFL, dünya üzerinde İngilizce yeterlilik göstergesi olarak en çok kabul gören testtir. Standart Amerikan İngilizcesini üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneğini ölçen bir sınavdır.

              130 ülkede 8.500'ün üzerinde eğitim kurumu, devlet kurumu, profesyonel organizasyon ve şirket bu test sonuçlarını İngilizce bilgisinin bir göstergesi olarak kabul etmekte ve buna göre değerlendirmeler yapmaktadır. Birçok üniversite ve eğitim kurumu muafiyet sınavları yerine geçme veya kalma kavramı bulunmayan bu sınavı kabul etmekte, birçok şirket ve kurum işe alımlarında ya da terfilerde kendi belirlediklere denk gelen TOEFL skorunu baz almaktadır. Amerika ve Kanada başta olmak üzere İngiltere, Yeni Zelanda ve Avustralya'da bulunan hemen her üniversite lisans ve burs başvuruları için geçerli TOEFL puanını şart koşmaktadır.
             
               Dünya çapında 27 milyondan fazla kişi İngilizce dil bilgisini ve yeterliliğini belgelemek amacı ile TOEFL sınavına katılmıştır.

toefl sınavı adayların İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma becerilerini ölçer ve internet üzerinden yapılır. TOEFL sınavları Amerika merkezli ETS (Educational Testing Service) tarafından oluşturulmuştur ve bu kurum tarafından yetkilendirilmiş test merkezleri tarafından yapılmaktadır.

               Sınav sistemiyle paralel olarak TOEFL IBT hazırlık eğitimleri 4 bölümden oluşmaktadır. (Listening, Speaking, Reading, Writing) TOEFL sınıflarına alınan ve zaten belirli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler taktik ağırlıklı bir sınav olan TOEFL’da performansı artırmayı amaçlayan bir eğitim anlayışıyla yetiştirilirler.
Eğitim sistemi, sınav sistemi ve stratejileri doğrultusunda uygulama içeriklidir ve Genel İngilizce eğitim çalışmalarını içermez. Derslerin tamamı laboratuvarda uzman eğitmenler tarafından yapılmaktadır.

Toefl sınavına yönelik eğitimler UPPER-INTERMEDIATE kur seviyesinde ve üzerindeki öğrenciler için uygundur.

TOEFL iBT® SINAVI HAKKINDA


 
İnternet aracılığıyla yürütülen TOEFL iBT® sınavı, İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim görme yolculuğunuzun önemli bir parçasıdır. Bu sınava ek olarak ETS TOEFL®Programı, sınava hazırlanmanıza ve İngilizce dil becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak araçlar ve kılavuzlar sağlar.

TOEFL iBT SINAVI NEDİR ?


TOEFL iBT sınavı, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçer. Ve dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirir.

TOEFL® SINAVINA KİMLER GİRER?


Dünya çapında 30 milyondan fazla kişi, İngilizce dil yeterliğini göstermek içinTOEFL® sınavına girmiştir. Ortalama İngilizce beceri seviyesi Orta ile İleri arasında değişir.
 • Bir yüksek öğrenim kurumunda eğitim almak isteyen öğrenciler
 • İngilizce dili öğrenim programına kabul edilenler ve edilmeyenler
 • Burs ve sertifika adayları
 • İlerlemelerini izlemek isteyen İngilizce dili öğrencileri
 • Vize başvurusu yapan öğrenciler ve işçiler
 •  

YEREL,KENDİ DİLİMDE DESTEĞİ NEREDEN ALABİLİRİM ?


TOEFL sınavı ve sınav hazırlığı ile ilgili kendi dilinizde genel bilgiler almak için bölgenizdeki birTOEFL iBT Resource Center'a başvurabilirsiniz. TOEFL iBT Resource Center belirli ülkelerde bulunmaktadır.

TOEFL SINAVI PUANLARINI KİMLER KABUL EDİYOR ?


130'dan fazla ülkede 9.000'den fazla üniversite, ajans ve diğer kurumlar TOEFL puanlarını kabul etmektedir. Puanların Avustralya ve BK vize şartlarını karşılamak amacıyla kullanılması ve TOEFL puanlarını kabul eden kurumları nasıl bulacağınız da dahil olmak üzere, daha fazla bilgi almak için TOEFL Puanlarını Kimler Kabul Ediyor? kısmına bakabilirsiniz.

TOEFL iBT SINAVINA NE ZAMAN VE NEREDE GİREBİLİRİM ?


Dünyadaki diğer İngilizce dili sınavlarına nazaran TOEFL sınavının daha çok sınav tarihi (yılda 50'den fazla) ve yeri vardır. Sınava istediğiniz kadar girebilirsiniz, fakat 12 günlük bir süre içinde birden çok kez giremezsiniz. Halihazırda bir sınav randevunuz varsa, bu randevunuzdan itibaren 12 günlük bir süre içinde başka bir sınav tarihi için kayıt yaptıramazsınız.
Bir ihlal hemen tespit edilmese bile sınava tekrar girme politikası zorunludur (örn. tutarsız kayıt bilgileri).
 • İhlal, kayıttan sonra fakat sınav tarihinden önce tespit edilirse sınav randevunuz iptal edilir ve sınav ücretleriniz iade edilmez.
 • İhlal, sınav puanlarınız açıklandıktan sonra tespit edilirse puanlarınız iptal edilir, iptal durumu size bildirilmez ve sınav ücretleriniz iade edilmez.
Sınav gününde TOEFL iBT sınav merkezlerimizden birinde neler olduğunu görmek için kısa bir video izleyin (Flash) (İngilizce içerik).

TOEFL iBT SINAVINA HAZIRLANMAMA HANGİ KAYNAKLAR YARDIMCI OLUR ?


TOEFL sınavına hazırlanmanıza yardımcı olmak için ETS çeşitli ücretli ve ücretsizhazırlık gereçleri sunmaktadır.

TOEFL iBT SINAVININ ÜCRETİ NEDİR ?


Sınav ücreti, ülkelere göre değişir. Kayıt, ücretler, sınav tarihleri ve yerleri hakkında bilgi almak için  sınav yerinizi (İngilizce içerik) seçin.

TOEFL iBT® SINAVININ İÇERİĞİ


 
TOEFL iBT® sınavı İngilizce olarak yapılır ve internet üzerinden yürütülür. Giriş de dahil olmak üzere tamamlanması toplamda dört buçuk saat süren dört bölüm (Listening, Reading, Speaking ve Writing) vardır.

Dört Beceriyi Birleştirmek: Dinleme, Okuma, Konuşma ve Yazma


Sınav sırasında, birden fazla beceriyi birleştiren görevleri yerine getirmeniz istenir, şunlar gibi:
 • Bir soruya yanıt olarak okuma, dinleme ve ardından konuşma
 • Bir soruya yanıt olarak dinleme ve ardından konuşma
 • Bir soruya yanıt olarak okuma, dinleme ve ardından yazma
 •  

TOEFL iBT SINAVININ BÖLÜMLERİ


Bölüm Süre Sınırı Sorular Görevler
Okuma 60-80 dakika 36–56 soru Akademik metinlerde 3 veya 4 parça okuma ve sorulara cevap verme.
Dinleme 60-90 dakika 34-51 soru Konuşmaları, sınıf tartışmalarını ve sohbetleri dinleme, ardından soruları yanıtlama.
Ara 0-10 dakika
Konuşma 0-20 dakika 6 görev Bilinen bir konu ile ilgili fikir belirtme, okuma ve dinleme görevlerine göre konuşma.
yazma 0-50 dakika 2 görev Okuma ve dinleme görevlerine göre kompozisyon yanıtları yazma, yazarak bir fikri destekleme.
Girdiğiniz sınavda, Reading veya Listening bölümü puanınızda hesaplanmayan ek sorular içerebilir. Bunlar ETS'in uygulamalar arasında sınav puanlarını karşılaştırmasına veya gerçek sınav koşulları altında bu soruların nasıl işlediğini belirlemesine olanak sağlar.
Lütfen Reading bölümünün zamanlama talimatlarını dikkatle okuyun. Talimatlarda kaç okuma parçası alacağınız ve bu parçalarla ilgili sorulara yanıt vereceğiniz süre belirtilir. Tüm sorulara yanıt verecek süreniz olması için hızınızı doğru ayarladığınızdan emin olun.
Sınavda standart İngilizce dili (Q klavye) bilgisayar klavyesi kullanılır. Sınava girmeden önce bir Q klavyede yazma alıştırması yapmanızı öneririz.

TOEFL iBT® SINAV ÜCRETLERİ


 
Ücretlerimiz ve ödeme politikalarımız ile ilgili ayrıntılar:
Öğe Ücretler
Kayıt Ülkelere göre ücretler değişir (İngilizce içerik).
Geç kayıt 40 ABD doları
Sınav tarihi değişikliği 60 ABD doları
İptal edilmiş puanların geri getirilmesi 20 ABD doları
Ekstra puan raporları (her bir kurum veya kuruluş başına) her biri 19 ABD doları
Speaking veya Writing Bölümü puanının gözden geçirilmesi 80 ABD doları
Speaking ve Writing Bölümü puanının gözden geçirilmesi 160 ABD doları
İade edilen kişisel çek (kağıt veya elektronik) 20 ABD doları
Ücretler haber verilmeden değiştirilebilir. Yukarıdaki tutarlara Katma Değer veya benzer vergiler dahil değildir. Bu vergiler belirtilen miktara ek olarak ödenir.

Ödeme Politikaları


Lütfen tüm sınav ve hizmet ödemelerinin:
 • hizmetin talep edildiği sırada tamamen ödendiğinden
 • sayı veya yazıyla doğru dolar tutarı içerdiğinden
 • uygun imzayı (imzaları) içerdiğinden emin olun
Önceki ETS sınavlarından veya hizmetlerinden kalan ödenmemiş borçlar kayıt yaptırmadan önce tamamen ödenmelidir. Hizmetler veya sınav puanları ödemenin alınmaması durumunda alıkoyulabilir.
Doğru ücreti göndermezseniz hizmete ilişkin kayıt formunuz veya talebiniz iade edilir.
Ödeme yöntemleri haber verilmeden değiştirilebilir.

Ödeme Şekilleri


Kabul edilen ödeme biçimleri ve para birimleri, önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.
 1. Kredi/banka kartı — American Express®, Discover®, JCB®, MasterCard® veya VISA®. Not: Aşağıdaki konumlar için American Express, Discover, JCB, MasterCard ve e-çek kabul EDİLMEZ: Benin, Fildişi Sahilleri, Gana, Kenya, Nijerya ve Togo. Bu bölgelerde yalnızca VISA kartları kabul edilir.
  Not: Not: Ödeme yöntemi olarak kredi/banka kartını seçerseniz, ABD doları yerine seçilmiş yerel para birimlerinde ödeme yapma seçeneğiniz vardır. Ödemenizin işleme alınması için "Gönder" düğmesini tıklamadan önce istediğiniz zaman seçiminizi değiştirebilirsiniz. Sistem, kullanılabilen yerel para birimlerini ve her biri için desteklenen kredi kartı türlerini gösterir.
 2. Elektronik çekler (e-çekler) — Amerika Birleşik Devletlerinde veya topraklarında bulunan bir bankadan, sadece ABD doları olarak çekilir. Elektronik çekler çevrimiçi olarak veya telefonla kayıt yaptırırken kullanılabilir.
 3. PayPal® hesabı — PayPal aracılığıyla ödeme yapılabilir.
 4. Kağıt çek — aşağıdaki çek türleri kabul edilir:
  • ABD doları cinsinden kişisel kağıt çekler veya havaleler Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir bankadan çekilmeli ve ETS-TOEFL iBT adına ödenebilir olmalıdır
  • Avrupa çekleri, standart para birimi EURO olan yerlerde bir Avrupa ülkesi bankasından çekilir
  • Kanada'da bulunan bir bankadan alınan Kanada doları çekleri
Günümüzde 500 milyon kişi tarafından konuşulan ve önemi gittikçe artan bir dil olan İspanyolca, Türkiye’de oldukça büyük bir öneme sahiptir. Kursumuzda İspanyolca eğitimleri Her bir seviye için 100 saatten oluşur . Toplamda 6 seviye eğitim vardır. Eğitimler A1 — (TEMEL DÜZEY) A2 — (TEMEL DÜZEY) B1 — ORTA DÜZEY B2 — ORTA DÜZEY C1 — İLERİ DÜZEY C2 — İLERİ DÜZEY 2 program halinde eğitimler verilir STANDART PROGRAM; Her seviye 100 saatten oluşur. Hafta içi ve hafta sonları farklı program seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenci 100 saat sonunda bir seviye tamamlamaktadır. YOĞUN PROGRAM Her bir seviye yine 100 saatten oluşur. Hafta içi her gün ve farklı saat seçeneklerinde alternatifler bulunmaktadır. Kursiyer her yoğun program sonunda bir seviye tamamlamaktadır. 6 seviyelik eğitim sonunda öğrencilerimiz dili yetkin biçimde konuşabilir hale gelirler.
Günümüzde 500 milyon kişi tarafından konuşulan ve önemi gittikçe artan bir dil olan İspanyolca, Türkiye’de oldukça büyük bir öneme sahiptir. Kursumuzda İspanyolca eğitimleri Her bir seviye için 100 saatten oluşur . Toplamda 6 seviye eğitim vardır. Eğitimler A1 — (TEMEL DÜZEY) A2 — (TEMEL DÜZEY) B1 — ORTA DÜZEY B2 — ORTA DÜZEY C1 — İLERİ DÜZEY C2 — İLERİ DÜZEY 2 program halinde eğitimler verilir STANDART PROGRAM; Her seviye 100 saatten oluşur. Hafta içi ve hafta sonları farklı program seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenci 100 saat sonunda bir seviye tamamlamaktadır. YOĞUN PROGRAM Her bir seviye yine 100 saatten oluşur. Hafta içi her gün ve farklı saat seçeneklerinde alternatifler bulunmaktadır. Kursiyer her yoğun program sonunda bir seviye tamamlamaktadır. 6 seviyelik eğitim sonunda öğrencilerimiz dili yetkin biçimde konuşabilir hale gelirler.